Obraz - Abbayer de Clervaux. Signován vlevo dole - viz foto.
Rozměry včetně rámu cca 65 cm x 55 cm, rám je mohutný, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován přibližně v letech 1960-80.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Opatství svatého Maurice a svatého Maura, Clervaux (Lucembursko)
Založeno v roce 1890, jedná se o benediktinský klášter v Clervaux v Lucembursku. Spadá do kongregace Solesmes v Benediktinské konfederaci.
Opatství bylo založeno benediktinskými mnichy z opatství sv. Maura z Glanfeuil ve Francii, které bylo založeno v 7. století. Po potlačení Francouzskou revolucí zůstalo opatství prázdné, dokud nebylo v roce 1890 znovu založeno pod vedením Louise-Charlese Couturiera, O.S.B., opata Solesmes Abbey. V roce 1901 však byli mniši nuceni Francii opustit kvůli antiklerikálním zákonům Třetí francouzské republiky. Po nalezení útočiště v Baronville v Belgii (nyní součást obce Beauraing) začali mniši hledat stálý domov. Poté, co různá vyšetřování selhala, nakonec se usadili v Clervaux. V roce 1908 proběhlo hlasování mnišské kapituly, která rozhodla o zrušení stávajícího kláštera a založení nového kláštera, zasvěceného sv. Mořici. Stavba nového opatství, navrženého v novorománském stylu Johannem Franzem Klompem (1865-1946), holandským architektem působícím v Německu, byla zahájena v roce 1909 (místní farní kostel v Clervaux se také stavěl podle Klompova návrhu kolem stejný čas). Mniši přišli v srpnu 1910, aby začali žít na novém místě. V roce 1926 bylo ke jménu svatého Maurice přidáno jméno sv. Maur.
V roce 1937 zřídil Svatý stolec klášter jako územní opatství, nezávislé na pravomoci místního biskupa. Tento stav trval až do roku 1946. Většinu tohoto období však mnišská komunita Clervaux žila v exilu, poté, co byla v lednu 1941 z opatství vyhnána gestapem v rámci své okupace národa. Mniši byli schopni znovu obsadit svůj klášter až v roce 1945.
Benediktinští mniši, kteří zde v současnosti žijí, pocházejí z různých zemí. Společně tvoří duchovní společenství a rodinu pod vedením opata. Všichni vedou velmi odloučený život v ústraní podle Řehole svatého Benedikta. Svůj čas dělí mezi osobní a společnou modlitbu a práci. Hlavní důraz je kladen na společné chórové modlitby, sestávající ze žalmů a hymnů, známé jako liturgie hodin, a na slavení eucharistie.
Mniši také pomáhají s duchovními aktivitami mimo klášter v případě potřeby při duchovních cvičeních, zastupování duchovních ve farnostech diecéze, pastoraci nebo udílení svátostí. Někteří z mnichů vynikají v intelektuální a umělecké činnosti. Dělají i ruční práce podle potřeb kláštera a dobročinných institucí.
Opatství St. Maurice Abbey jako součást klášterní kongregace, která pomáhala při obnově gregoriánského chorálu v 19. století, vytvořilo několik pozoruhodných nahrávek této hudby v podání mnichů z opatství.