Obraz - Z Táborska Černovice. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Milan Dřízhal ze Zbořeného Kostelce. Vystavoval například v roce 2010 v Galerii Týneckého hradu. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika a rozměr - viz foto.
Černovice
Původní osada byla založena při Černovickém potoce a ve druhé polovině 14. století tu stálo sedm mlýnů. Černovice byly v minulosti významným tržním střediskem, ve středověku se zde křížily dvě obchodní stezky. Jednou z nich byla solní stezka vedoucí z Prachatic do Hradce Králové, druhá vedla z Tábora směrem do Jindřichova Hradce. Většinu památek ve městě zničily četné požáry.
Zámek byl postaven roku 1641 tehdejším majitelem panství Martinem Jindřichem Paradisem de la Saga na místě bývalého pivovaru.
Na náměstí stávala stará radnice s vnitřními gotickými prvky se žebrovím, odkud byl řízen chod města téměř 700 let. V roce 1966 byla radnice přestavěna na kino. Děkanský chrám Povýšení svatého Kříže stojí na místě kaple svaté Kateřiny. Stavebně je kostel v dnešní podobě z roku 1737, kdy jej dali po požáru roku 1730 vystavět Kinští. Sochy sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého se nachází na mostě na Pršině od roku 1924, kdy sem byly přemístěny z mostu před zámkem, kde stávaly asi od roku 1730.
Severně od náměstí v Černovicích na Pelhřimovsku se rozkládala od 18. století židovská čtvrť, kde se nacházelo několik stavení se zaniklou vinopalnou a hospodou. Tamní synagoga z roku 1807 byla přestavěna po požáru v novogotickém stylu a nakonec v roce 1949 došlo k jejímu zrušení. Budovu prodali a adaptovali na obytný dům. Památkou na židovské obyvatelstvo je zde zachovaný židovský hřbitov, který se nachází cestou podél potoka na vrch Svidník.
Foto: město Černovice
Celkové rozměry cca 70 cm x 50 cm. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován v roce 1978.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.