Obraz - Samoty u Jankova. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Milan Dřízhal ze Zbořeného Kostelce. Vystavoval například v roce 2010 v Galerii Týneckého hradu. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika a rozměr - viz foto.
Obec Jankov
Doba založení Jankova i počáteční období jeho historie je zahalena temnotou. První písemné, a tedy i věrohodné zprávy o něm nalezneme až ve 14. století. Pochází z roku1352 a týkají se papežských desátků odváděných z farního kostela. Jestliže už tehdy byl kostel farním, můžeme usuzovat, že obec vznikla někdy ve 2. polovině 13. století. První díl jankovské kroniky uvádí, že zakladateli osady, tvrze i chrámu byli rytíři z Vlašimi, kteří se pak psali z Vlašimi a Jankova. Jméno městečka lze bez obtíží odvodit od jména Jan. Jeho zdrobněliny jsou totiž Janek, Janík, Janíček, Janeček či Janek. Dříve Janek znamenal asi tolik, co dnes Jeník a rozhodně nebýval posměškem. Ve starých spisech se Jankov psával často jako Jenkov. Jankov zkrátka znamená Jankův dvůr, panství.
V roce 1418 sem přichází rytířský rod pánů z Talmberka, z nichž první byl Diviš z Talmberka a Miličína. Rod zde vydržel téměř 300 let až do roku 1702, kdy ves poslední z rodu Talmberků prodal Janu Antonínovi, svobodnému pánu Kořenskému z Terešova. Jejím posledním pánem před rokem 1848 byl Otta Chotek z Chotkova. Pak už byl Jankov svobodnou obcí.
Velice významně, ale zároveň tragicky, se obec zapsala do evropských dějin 6. března 1645, kdy se v jejím okolí odehrála krvavá bitva třicetileté války mezi rakouskou a švédskou armádou. Bitva skončila drtivou porážkou Rakušanů a na bojišti zůstalo 7000 mrtvých..
Rozměry včetně rámu cca 60 cm x 30 cm. Rám je dřevěný, místy má otluky - viz foto. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován v roce 2009.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.