VESNIČKA V KRAJINĚ - ŠUSTR ANTONÍN

VESNIČKA V KRAJINĚ - ŠUSTR ANTONÍN

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 11. 2024

Jméno autora: Šustr Antonín
( 12.6.1923 - 10.6.1993 )

Obraz - Vesnička v krajině. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř Antonín Šustr. Osobitý, impresionistický styl malby. Zezadu obrazu je štítek s životopisem autora a rok - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 59 cm x 48 cm, rám je krásně zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1970.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

V poslední době je Antonín Šustr velmi ceněný na aukcích.

 

Šustr Antonín

 

* 12.6.1923 Hlinsko

 

+ 10.6.1993 Hlinsko

 

malíř, ilustrátor, písmomalíř, iluminátor, autodidakt

 

- malbě se učil u malířů - František Emler, Jaroslav Sodomka, Jüngling Břetislav, Hruška J.
- členem Českého fondu výtvarných umění (ČFVÚ)
- ilustroval stolní týdenní kalendáře v roce 1975, 1984, 1988, 1990

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),
2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVII. Šte - Tich).

 

Antonín Šustr

 

Přátelil se s akademickým malířem Jaroslavem Sodomkou a hlavně Františkem Emlerem. Emler v létě pobýval a maloval v Kuklíku u Sněžného. Šustra považoval za rovnocenného kolegu z branže. Oba malíři se dobře znali, měli podobné tvůrčí zájmy. Bylo zřejmé, že Emler měl velký vliv na Šustrovu tvorbu, na expresivní pojetí jeho malby a výraznou barevnost.

 

Antonín Šustr byl tichý, skromný, pracovitý a bohem nadaný člověk. Vyrůstal v kraji malířů a záhy se začal o malířství zajímat. Od mládí maloval rozhodnými tahy štětcem a výraznými barvami drobné obrázky krajin a květin. Postupem let pilně tvořil, navštěvoval ateliery známých malířů a přátelil se s malíři podobnými zájmů – Vojtou Kynclem, Janem Odvárkou, Jiřím Vaňkem, Rudolfem Korberem, Václavem Zemanem a dalšími. Výsledky jeho snah a výtvarná kvalita prací vedla ke společenskému uznání a v roce 1980 byl zaregistrován Svazem českých výtvarných umělců. To mu otevřelo bohatou výstavní a publikační činnost. Vystavoval například v Chrudimi, Pardubicích, Holicích, Liberci, Českých Budějovicích, Olomouci atd. Výstavní síň Art Centrum vystavovala jeho obrazy v zahraničí, v Německu, Polsku a Švýcarsku. Jeho malby byly opakovaně vydávány ve stolních kalendářích.

 

První výstavu v Hlinsku měl v roce 1990 společně s Janem Odvárkou, Jiřím Vaňkem a Václavem Zemanem. Velice zdařilou výstavu v hlineckém Komorním divadle uspořádali pracovníci tehdejšího Sdruženého klubu v nádherném prostředí divadelního sálu. V katalogu k výstavě uvedli tehdejší pořadatelé mimo jiné: „Cele malířské dílo Antonína Šustra je poznamenáno expresivním rozmachem, barevností i odvážnou kompozicí. Ve své tvorbě se převážně zabývá krajinou, v technice olejomalbou, mnohdy i temperou. Jeho zákoutí a zátiší vysočinských chalup i otevřených krajin prozrazují intenzivní citovost a bytostný temperament. Ke svému charakteristickému expresivnímu nepodbízivému výrazu a rukopisu došel díky svému nadání, dlouholeté práci a píli."

 

ZDROJ: Ing. Ladislav Vašek (fotograf, kamarád malíře), zaslal syn malíře Michal Šustr

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení