Obraz - Pohled na Milevsko. Signován vlevo dole - viz foto. Autorkou je ceněná a vyhledávaná malířka Danuše Nožičková Stehlíková. Obraz galerijní kvality, jedná se o velmi kvalitní dílo.
Milevsko
Město v rovinaté krajině na rozhraní středních a jižních Čech, se od konce 12. století točil kolem premonstrátského kláštera. Architektonickým klenotem je především trojlodní klášterní bazilika, která dodnes představuje jeden z nejcennějších a největších románských kostelů v Česku.
Nejstarší klášter jižních Čech s kostelem Navštívení Panny Marie nese stopy všech architektonických stylů od románského období přes gotiku až po baroko. Řeholníci se sem vrátili po roce 1989, areál je však zčásti přístupný. Kromě klášterních interiérů s historickou knihovnou a bazilikou je zde také hřbitovní kostela sv. Jiljí s překrásnou síťovou žebrovou klenbou a románskou zvonicí. V části kláštera sídlí Milevské muzeum.
Rozměry včetně rámu cca 36 cm x 31 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.
Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitní malířky bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu plně zaručuji vrácením peněz.
Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.
Nožičková Stehlíková Danuše
* 1.1.1949 Písek (Písek)
+ 17.11.2007 Karlovy Vary
textilní výtvarnice, malířka, redaktorka
Studium: 1968 - 1974 Vysoká škola uměleckoprůmyslová (od 1945), Praha ( oděvní výtvarnictví) Bauerová Zdeňka, ( dekorativní malířství) Novák Josef, ( oděvní výtvarnictví) Vlková Hedvika. Studium zakončila diplomovou prací na téma těhotenské módy. Převážná část její tvorby v letech 1975 – 1990 byla spojena právě s módou, módními kreacemi a návrhy, které uplatňovala zprvu jako návrhářka podniku Pragomóda. Její doménou se staly kresby pro časopis Žena a móda, který jako jediný v tehdejším Československu, poskytoval informace o dění ve centrech módní tvorby v Evropě a propagoval estetický oděvní vkus. Danuše Nožičkova vytvořila bezpočet kresebných návrhů, jimiž inspirovala a podněcovala zájem o módu především u ženského publika.
Členkou skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU).
Absolvovala řadu výstav - například Praha 1976 - Žena v současné tvorbě, Výsledky výtvarné soutěže k Mezinárodnímu roku ženy, 1979 Užité umění mladých '79 Mánes, 1990 Dana Nožičková - Stehlíková: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů, ale i jinde například 2010 Vary(i)ace: Kresba 1, Letohrádek Ostrov, Ostrov (Karlovy Vary).
Její otec Karel Stehlík ( 1912 - 1985 ) byl věhlasný malíř jihočeské krajiny; malířem byl i její strýc, grafikem a malířem bratr Ctirad Stehlík ( 1938 - 2004 ). Také obě sestry se zabývají výtvarnou činností. Jakkoliv si Danuše Nožičková vytvořila v kresbách svůj moderní, lehký a elegantní styl, v malbách zůstávala věrná tradičnímu realistickému zpodobnění krajiny a přírody. Nicméně i v práci se štětcem dominovalo sugestivní podání z "první ruky", bez přípravných studií, vervní a energické. Nejraději malovala přímo v krajině, na břehu řek, před panoramatem hor či venkovských stavení. Obdobně vznikaly také její záznamy z cest po exotických krajinách. V ateliéru malovala také květinová zátiší.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1990, Malá encyklopedie výtvarných umělců a architektů západních Čech (1945-1990),
2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (X. Nov - Pat).