Originální barevná signovaná číslovaná litografie - Praha Pohled na Karlův most (Pragensia). Signovaná a datovaná vpravo dole - viz foto. Číslovaná 50/50 vlevo dole - viz foto. Věnování uprostřed dole - viz foto. Autorem je akademický malíř a grafik František Emler.
Karlův most
Karlův most je nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice. Po pražském mostě Juditině, kamenném mostě v Písku a mostě v Roudnici nad Labem jde v Čechách v pořadí o čtvrtou kamennou mostní stavbu.
Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402. Praha se stala i díky kamennému mostu významnou zastávkou na evropských obchodních stezkách.
Od konce 17. století bylo postupně na most umístěno 30 převážně barokních soch a sousoší. Původně se mu říkalo jen „kamenný" nebo „pražský" most. Název „Karlův most" se vžil až kolem roku 1870, prvním, kdo toto označení použil, byl pražský nakladatel, spisovatel a mědirytec Joseph Rudl.
Rozměry včetně rámu cca 33 cm x 30 cm. Rám je zdobený, úzký, místy má otluky. Litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je z roku 1970.
Jedná se o kvalitní dílo světově sbíraného autora. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Emler František
* 26.7.1912 Přelouč (Pardubice)
+ 25.5.1992 Praha
ilustrátor, grafik, malíř
Akademický český malíř a grafik, autor krajin a žánrů z Vysočiny, čestný občan města Přelouče, vedle rodného Polabí tvořil svá díla též při svých studijních cestách v cizině, hlavně ve Francii.
1932 - 1938 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Otakara Nejedlého. Zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti. Po válce absolvoval čestný rok na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vladimíra Pukla. V letech 1947 – 1949 studoval František Emler v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na Ecole nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho.
František Emler je zastoupen například ve sbírkách Národní galerie, Galerie Hlavního Měta Prahy atd. V roce 1938 získal Italskou cenu a celoroční stipendium v Itálii, roku 1948 Cenu Fadeleine Bunoust na Salon National v Paříži. Dále získal množství cen a čestných uznání za ilustrace knih.