Obraz - litografie - Teplice Sanatorium Beethoven. Signována vpravo dole - viz foto. Číslována 65/150 vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Vladimír Šavel ml. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor a název díla - viz foto.
Lázeňský dům Beethoven
nese své jméno po slavném hostu Ludwigu van Beethovenovi, který se zde léčil v letech 1811 a 1812. Jedná se o komplex složený z jedné soudobé a 12-ti historických budov vzájemně propojených chodbami (ubytování, strava i léčení pod jednou střechou). Celé vnitřní nádvoří zaplňuje THERMALIUM, jedinečný komplex bazénů s čistě termální vodou. Bazény jsou plněny z termálního pramene Pravřídlo, který vyvěrá z vulkanického masivu pod městem. Složení pramene, obsahujícího minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu, předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech a posiluje pohybovou kondici. Kromě patra s bazény zde najdete saunový svět s několika druhy saun. Každý den je přístupná také solná jeskyně vhodná pro astmatiky i alergiky. Příjemným místem pro slunění, relaxaci i přátelská setkání je střešní terasa nad Thermaliem, vybavená lehátky, stolky a lavičkami.
Celkové rozměry cca 31 cm x 27 cm. Signovaná barevná číslovaná litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je odhadem z roku 1970-90.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Šavel Vladimír
* 8.11.1949 Ervěnice ( Most )
pedagog, textilní výtvarník, grafik, malíř
Žák profesora Jana Blažka a Jaromíra Hofmana na SUPŠ v Uherském Hradišti, profesora Karla Frauknechta na Pedagogické Fakultě výtvarné výchovy v Ústí nad Labem, studium výtvarné výchovy a dějin umění na Filozofické Fakultě Univerzity Karlovy v Praze, doplňující studium na PedF UK v Praze, habilitační studium na PedF UP v Olomouci, člen Unie výtvarných umělců v Teplicích, Český fond výtvarných umění (ČFVU).
Absolvoval studijní cesty po Evropě; vyučuje výtvarnou výchovu na katedře výtvarné výchovy PedF Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (od 1981, 1989 - 1991 vedoucí katedry), od 1990 docent; studijně pobýval v Polsku (Czestochowa 1988), bývalém SSSR (Vladimir 1989) a Německu (Dortmund 1996).
Ve volné tvorbě maluje květinová zátiší a krajinu severních Čech, zabývá se i grafickým zpracováním městských vedut a květinových námětů, exlibris a realizací art protisů; v dílech je patrný sklon k monumentalitě, geometrizaci a expresi; jak v malbě krajin, tak u zátiší a květin využívá syntetických laků; na romantismus navazuje využíváním šerosvitu.
Zastoupen ve sbírkách Severočeského muzea v Teplicích, GMU v Roudnici nad Labem, Kunstmuseum Frederikshavn (Dánsko), Museo internazionale Pescara (Itálie), Stedelijk museum Sint Niklaas (Belgie), Biblioteka Vilnius (Litva), Museum Ostdeutsche Galerie Regensburg (SRN), Museum Exlibris Rawicz (Polsko), Museo civico di grafica Bruca (Itálie) atd.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1985, Karbaš Jiří , České výtvarné umění v architektuře 1945 - 1985, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha (146),
1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,
1999, Brožek Jaroslav , Výtvarné Ústí (Kronika výtvarného života v Ústí nad Labem ve 20. století 1918-1998), Město Ústí nad Labem,
2000, Vencl Slavomil , 5/ Tvůrci českého exlibris, České exlibris. Historie a současnost, ?, ?, 2000,32-130,
2003, Slovník žáků a absolventů zlínské Školy umění a Střední uměleckoprůmyslové školy ve Zlíně a v Uherském Hradišti /1939 - 2003/,
2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta),
2008, Současní tvůrci exlibris z okruhu SSPE, Spolek sběratelů a přátel exlibris, Praha.