Obraz - Hlinecký Betlém v barvách podzimu. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř Vysočiny Pavel Chmelík. Zezadu obrazu je uveden autor, název díla a rok - viz foto
Rozměry včetně rámu cca 28 cm x 23 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Akvarel na papíře či kartonu. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován v roce 1994.
Bude perfektní dekorací a dominantou každého prostoru. Za originalitu díla plně ručíme vrácením peněz.
Chmelík Pavel
* 26.6.1947 Dědová u Hlinska
Chodil do školy v Kameničkách. Malovat se učil soukromě u akademického malíře Karla Wagnera. Na Vysočině žije a zde také maluje drobné obrázky pro potěchu. Mistrně si osvojil a oblíbil techniku akvarelu, pro kterou citlivě hledá a nachází náměty v milované Českomoravské Vysočině. Absolvoval řadu výstav - například Hlinsko, Březiny, Pustá Rybná atd.
Pavel Chmelík o Vysočině a malování řekl:
" žiji v Hlinsku a tvořím v Pusté Rybné (osada Světy). Českomoravská vysočina se pro mě stala již od dětství středem mého tvůrčího snažení. Maluji především krajinu kolem sebe - nádhernou krajinu Vysočiny. Ve svých obrazech provázím malebnými podhorskými vesničkami, kde se staré chaloupky choulí pod jiskřivým sněhem a podzimní krajiny hýří pestrými barvami. Ale příroda na Vysočině je velice svérázná a ne vždy se stará o dokonalé a umírněné ladění barev. Hlavní důraz kladu na dokonalou kresbu svých obrazů. Často je z nich cítit můj vřelý vztah k Českomoravské vysočině, z jejíž krásy čerpalo mnoho velkých umělců. Nekladu si za cíl žádný převrat, ani nové směry v malířství. Svými obrázky chci rozdávat radost a potěchu všem, kteří mají Vysočinu rádi."
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).
Betlém Hlinsko
Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci.
Jednotlivé objekty prošly opravami, některé z nich byly dovezeny i z jiných míst a postupně restaurovány a skládány jako stavebnice. Díky nadšencům byl v roce 1993 zpřístupněn prvním návštěvníkům, o dva roky později vyhlášen památkovou rezervací lidové architektury.
Tvoří ji roubené domky postavené v polovině 18. století drobnými řemeslníky. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout domácnosti a dílny tkalce, výrobce hraček, továrního dělníka a ševcovskou dílnu. Ale také expozici věnovanou masopustním obchůzkám a maskám z Hlinecka, které jsou součástí světového nehmotného dědictví UNESCO.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/betlem-v-hlinsku