Obraz - Z Lanškrouna. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Ševčík Ladislav. Zezadu obrazu je uveden autor, název díla a rok - viz foto.
Město Lanškroun
bylo založeno asi v 2. polovině 13. století v souvislosti s královskou kolonizační činností jako hlavní ekonomické centrum rozsáhlého lanšperského panství. Mezi nejvýznamnější kolonizátory patřili Heřman z Ostěchu, Oldřich z Drnholce a Přemysl Otakar II.
Město má pravidelné středověké založení s čtvercovým náměstím, uprostřed kterého stojí renesanční radnice z let 1581-82. První dochovaná písemná zmínka o Lanškrouně pochází z roku 1285, kdy jej od českého krále Václava II. převzal Záviš z Falkenštějna.
Město Lanškroun se stalo r. 2002 pověřenou obcí s rozšířenou působností pro 21 obcí: Albrechtice, Anenská Studánka, Cotkytle, Čenkovice, Damníkov, Dolní Čermná, Horní Čermná, Horní Heřmanice, Horní Třešňovec, Krasíkov, Lubník, Luková, Ostrov, Petrovice, Rudoltice, Sázava, Strážná, Tatenice, Trpík, Výprachtice, Žichlínek.
Rozměry včetně rámu cca 40 cm x 35 cm. Rám je krásně zdobený, místy má otluky. Akrylát na kartonu. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován v roce 1985.
Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.
Ševčík Ladislav
narozen 26.9.1936 Kopřivnice
Malováním se začal vážněji zabývat na gymnáziu v České Třebové (1948-1954) pod vedením akademického malíře Antonína Jirouta. Po vystudování vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích ( studoval laky, barvy, pigmenty a fermeže, což se mu posléze hodilo i k malířství) se oženil do Lanškrouna, kde pokračoval v malování v městském malířském společenství (až 10 lidí) pod vedením profesora Vlastimila Nováka.
Zabývá se především krajinomalbou z širokého okolí Lanškrouna a blízkých hor, ale například i Sázavského údolí apod. Jeho tvorba přešla postupně od kresby k malbě pastelem, olejem, akrylátem a akvarelem. Styl jeho malby se pohybuje v blízkosti impresionismu. Často maloval v plenéru, ale také v ateliéru. V jeho tvorbě ho inspiroval Mařák, Slavíček, Bubeniček a další. Podědil též hudební nadání (hra na housle). Vášnivý houbař.
Zúčastnil se desítek výstav v okresu Ústí nad Orlicí, ale i jinde. Jeho obrazy jsou ve sbírkách českých sběratelů ale i v zahraničí, například v Německu, Polsku, Anglii, USA, Tchaj-wan atd. Zmínky o něm najdete v místních plátcích Lanškrouna a Ústí nad Orlicí, také v plátcích německých a trvale je zakotven v lanškrounské vlastivědě „Krajem koruny země".