Obraz - Trať. Signován, datován, technika a název díla zezadu obrazu - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř Stanislav Bohuslav Urban.
Rozměry včetně rámu cca 54 cm x 44 cm, rám je zřejmě původní, má otluky. Olej na karotnu. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován v roce 1925.
Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Jedná se o kvalitní dílo ceněného a vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici. Originalitu plně garantujeme vrácením peněz.
Bude šperkem vaší sbírky a úžasnou dekorací a dominantou Vašich prostor.
Urban Bohumil Stanislav
* 20.12.1903 Kostelec nad Labem (Mělník)
+ 26.3.1997 Praha
malíř, pedagog, grafik, spisovatel, publicista
V letech 1921-1926 studoval u profesora Jakuba Obrovského, Franze Thieleho, Františka Kupky a Karla Krattnera na Akademii výtvarných umění v Praze. Dále studoval 1927 - 1928 École des Beaux Arts (Akademie výtvarných umění), Paříž (Paris) - Kupka František. Díky stipendiím, která získal na závěr svého studia, absolvoval cesty do Itálie, Německa, Francie, Belgie a Jugoslávie. Byl nesmírně aktivní na české i evropské umělecké scéně. Byl výtvarným referentem mnoha časopisů a spoluzakladatelem dalších. Aktivně se podílel na činnosti několika uměleckých spolků - byl zakladatelem Sdružení výtvarníků v Praze a aktivním členem Spolku výtvarných umění Purkyně, také člen mezinárodní poroty umělecké výstavy při OH v Amsterodamu v roce 1928. Dále byl členem těchto skupin - Skupina výtvarných umělců, Sdružení severočeských výtvarníků, Český fond výtvarných umění (ČFVU), Blok výtvarných umělců země Moravskoslezské, Skupina Kvart.
Realistickou malbou a kresbou zachycoval krajinu, náměty z pražské periférie, figurální kompozice s náboženskou a sociální tématikou, květinová a ovocná zátiší. Věnoval se portrétu. Životní téma představuje žena a její charizma.
Byl středoškolským profesorem, pedagogem Vyšší pedagogické školy v Brně a profesorem estetické výchovy na Filozofické fakultě univerzity Karlovy v Praze. S manželkou Antonií S. Urbanovou založili v Praze maňáskové divadlo a navrhovali loutky. Měl samostatnou expozici v rámci Salonu nezávislých v Paříži a putovní výstavu v rámci Královské společnosti britských akvarelistů. Pozoruhodné jsou jeho experimenty s abstraktním uměním, které jeho tvorbě dodávají další rozměr. Ve svém díle opakovaně usiloval o definování nového, moderního realismu.
Absolvoval velké množství výstav například v Praze - Galerie Jos. R. Vilímek, Síň S. V. Purkyně Příkopy, Salon Výtvarné dílo, Galerie Československý spisovatel, Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Dům U Hybernů atd., ale i jinde například - Brno, Zlín, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Karlovy Vary, Náchod atd., také v zahraničí například - Rio de Janeiro, Bratislava atd. Jeho díla jsou zastoupena například ve sbírkách Národní galerie ale i mnoha dalších státních i soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,
1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),
1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,
1999, Brožek Jaroslav , Výtvarné Ústí (Kronika výtvarného života v Ústí nad Labem ve 20. století 1918-1998), Město Ústí nad Labem, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem),
2000, Hlas domova 2 (Výtvarné umění a architektura našeho Polabí),
2007, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007 (XVIII. Tik-U),
2008, Rakušanová Marie , Bytosti odnikud (Metamorfózy akademických principů v malbě první poloviny 20. století v Čechách), Academia, nakladatelství Akademie věd České republiky, Praha
2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov.