Obraz - Kuňka Kunětická hora. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Jaroslav Koreček. Zezadu obrazu je štítek, kde je uveden autor a adresa - viz foto.
Hrad Kunětická hora
Nedaleko Pardubic vyrůstá ze zlatavých a zelenavých lánů kopeček. Nebýt toho, že okolní rovinatý terén převyšuje o více než osmdesát metrů, těžko by ho kdo začal titulovat „hora". Ale že se nad krajinou tyčí do výše 305 nadmořských metrů a je z něj nádherný výhled široko daleko, říká se mu honosně Kunětická hora. Místní lidé k němu mají vřelý vztah a je to už nějaký ten pátek, co si vysloužil přátelskou přezdívku „Kuňka". Před několika tisíci lety poskytla hora kámen na výrobu čepelí do pravěkých zbraní, později místní hornina posloužila ke stavbě starých Pardubic. Na Kuňce se těžilo až do roku 1920.
Kdysi zaoblený kopeček vyhlodal lom, který zapříčinil, že se část hradu, který siluetu hory dotváří asi od 13. století, zřítila.
Rozměry včetně rámu cca 26 cm x 19 cm, rám je dřevěný, místy má otluky. Akvarel a tuš na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován odhadem v letech 1980-90.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Jaroslav Koreček
* 4. 4. 1946, Pardubice
malíř
Žije a pracuje ve Škrovádu. Malovat začal ještě na základní škole. V kroužku, který vedl řídící učitel Miloslav Lesný začal malovat krajinu. Po vyučení zámečníkem v Transportě pokračoval u akademického malíře Jana Hlíny. Účastnil se amatérských soutěží a finále Trienale Brno 15-30. Měl několik společných a samostatných výstav.
Pracoval jako reklamní výtvarník, vedl dětský vodácký oddíl, spolu vychoval dceru, která je dnes úspěšnou akademickou sochařkou, založil škrovádský okrašlovací spolek.
V roce 1996 dokončil stavbu plachetnice a po řekách a kanálech se napříč Evropou vydal na jih Francie. Několik let se toulal po pobřeží Provence, Korsiky, Elby a Itálie.