Originální signovaná barevná číslovaná litografie - Cesta ke Konopišti. Autorem je kvalitní grafik a malíř Vladimír Cidlinský. Signovaná - vpravo dole. Číslovaná 13/200 vlevo dole - viz foto.
Konopiště
Založil nedaleko svého rodového sídla Benešova kolem r. 1294 pravděpodobně pražský biskup Tobiáš z Benešova a to podle vzoru francouzských pevností, s válcovými věžemi, s parkánem, 4 bránami a padacím mostem. Po vymření Benešoviců přešlo Konopiště v roce 1327 na 275 let do rukou Šternberků. V 17.–19. století se pak v držení Konopiště vystřídala celá řada vlivných šlechtických rodů: např. Hodějovští z Hodějova, po bitvě na Bílé Hoře na krátkou dobu Albrecht z Valdštejna, Michnové z Vacínova, Vrtbové z Vrtby, Lobkovicové a další. První zásah do středověké struktury hradu byl proveden koncem 15. století Jiřím ze Šternberka, dále pak začátkem 17. století Hodějovskými z Hodějova. V barokní rezidenci proměnili Konopiště v 18. století Vrtbové z Vrtby. V roce 1887 koupil zámek s celým panstvím od Lobkoviců František Ferdinand d´Este, od r. 1896 následník císařského trůnu.
Rozměry včetně rámu cca 32 cm x 23 cm. Obraz je adjustován do nového rámu. Originální signovaná barevná litografie na papíře. Celkový stav - viz foto.
Obraz je odhadem z let 1970-80.
Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o dobrou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Cidlinský Vladimír
* 12.8.1934 Benešov
+ 7.4. 2013 Benešov
grafik, malíř, pedagog
V letech 1944 - 1952 navštěvoval benešovské gymnázium, v letech 1956 - 1961 studoval na Pedagogické fakultě UK v Praze obor výtvarná výchova, matematika. Od roku 1945 vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha - Lidický Karel. Členem skupin - Středočeské sdružení výtvarníků, Český fond výtvarných umění (ČFVU). Učil na základní umělecké škole v Benešově.
Absolvoval velké množství autorských i společných výstav jak v ČR, tak v zahraničí ( například Belgie, Francie, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko atd.).
Jeho tvorbu lze rozdělit do tří etap. V první tvůrčí etapě se věnoval ztvárnění krajiny rodného Benešovska a květinovým zátiším. Ve druhé etapě rozšířil malbu vaječnou temperou a olejem o grafickou tvorbu.Litografie se mu na určitou dobu stala nosným programem. V posledních letech převažoval v jeho tvorbě monotyp, často inspirovaný hudební tematikou.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č),
2008, Středočeské ateliéry (1), Rabasova galerie Rakovník.