Obraz - Teplice. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Název díla vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř B. Hrbek.
Teplice
Nejstarší lázně v Česku a jedny z nejstarších v Evropě, uvelebené v údolí mezi Českým středohořím a hřebeny Krušných hor. Takzvané „malá Paříž" s výstavnými lázeňskými budovami, parky, zahradami a kašnami, rozsáhlou pěší zónou.
Kdy byly objeveny horké léčivé prameny v lázních Teplice se přesně neví, ale keltské a římské mince nalezené v minerálním prameni Pravřídlo prozrazují osídlení už v době bronzové.
Po třicetileté válce bylo vybité obyvatelstvo Teplic doplňováno přísunem německých kolonistů, jejichž potomci Teplice obývali až do odsunu v roce 1945. Z roku 1680 pocházejí první seznamy lázeňských hostů, nejstarší u nás. Claryové přestavili v barokním slohu zámek, roku 1718 také vznikly barokní sloup Nejsvětější Trojice (morový sloup) z dílny Matyáše Bernarda Brauna, dodnes stojící na Zámeckém náměstí.
V 18. století se rozvíjel průmysl. Po roce 1742 vznikly v okolí Teplic první hnědouhelné doly a vzkvétala také výroba punčoch. Převážně dřevěné Teplice podlehly z větší části požáru v roce 1793, obnovovány byly již v klasicistním slohu.
V roce 1812 se v Zámecké zahradě jedinkrát v životě setkali Ludwig van Beethoven s Johannem Wolfgangem Goethem. Teplice byly místem, kde v roce 1813 panovníci Rakouska, Pruska a Ruska podepsali dohodu proti Napoleonovi. V roce 1938 byly Teplice připojeny jakožto součást Sudet k Třetí říši.
Rozměry včetně rámu cca 39 cm x 28 cm. Rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Kombinovaná technika, tužka a akvarel na papíře. Na obraze jsou stopy po vyschlé vodě, samotná kresba je v pořádku. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je z roku 1955.
Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.