Originální barevná číslovaná litografie - Ulička se sochou a lucernou. Autorem je malíř, grafik, restaurátor Jiří Hanžlík. Číslován 6/50 vlevo dole - viz foto.
Celkové rozměry cca 35 cm x 29 cm. Litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je přibližně z 80tých let 20. století.
Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.
Hanžlík Jiří
* 21.8.1932 Čelákovice (Praha-východ)
+ 17.2.2013 Praha
restaurátor, pedagog, grafický designér, malíř, grafik
Na počátku umělecké dráhy stál jeho učitel J. Gráfnetter, ten učil J. Hanžlíka základy kreslení na místní měšťanské škole. Ve výtvarném vzdělávání pokračoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu u profesora J. Vodrážky. Po maturitě vystudoval obor kreslený a loutkový film u profesora A. Hoffmeistera na VŠUP v Praze (1956). Z Čelákovic se odstěhoval po sňatku v roce 1958 do Brandýsa nad Labem. Krátce po studiu si pořídil ateliér v Praze a věnoval se kromě práce na loutkovém a kresleném filmu pro Čsl. televizi hlavně výstavní a užité grafice. V 70. letech už převažovala výstavní tvorba včetně muzeálních expozicí. Podílel se několikrát na úspěšných prezentacích naší země na světových výstavách v Montrealu a v roce 1980 v Moskvě. V Čechách vytvářel muzeální expozice např. na hradě Zvíkov, Orlík, ve Žďáru nad Sázavou, Soběslavi a Táboře. V 90. letech pomohl prosadit a vytvořit Galerii u Křižovníků v Praze a rovněž měl vliv na obnovu barokního paláce U Křižovníků.
Je nazýván malířem pražských zákoutí. Obrazové tvorbě se začal věnovat až v polovině 70. let. Do Prahy dojížděl denně do svého ateliéru na Starém Městě a cestou i při pohledu z okna se mu náměty přímo nabízely. V jeho obrazech se zrcadlí poetika starých domů, jejich podloubí a soch.
Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU). Absolvoval řadu společných ale i samostatných výstav.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
2000, Hlas domova 2 (Výtvarné umění a architektura našeho Polabí).