Originální barevná signovaná litografie - Ze Železné Rudy. Autorem je malíř Václav Eisenreich František. Signovaná a datovaná vpravo dole - viz foto. Název díla a technika vlevo dole - viz foto.
Železná Ruda
Železná Ruda je město v Plzeňském kraji na česko-německé hranici. Město se nachází na hranici Národního parku Šumava a je to jedno z šumavských sportovních a turistických středisek cestovního ruchu.
Nachází se v těsném sousedství (přibližně 2,5 km) Bavorské Železné Rudy (německy Bayerisch Eisenstein). Svoje jméno Železná Ruda získala díky těžbě stejnojmenné suroviny v první polovině 16. století, díky které také byla založena na mnohem starší cestě přes Šumavu z Čech do Bavorska. V 17. století se ovšem průmysl města přeorientoval na sklářství.
Rozměry včetně rámu cca 50 cm x 34 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Originální litografie na papíře ručně kolorovaná. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je z roku 1965.
Bude perfektní dekorací každého prostoru.
Eisenreich František Václav
* 1.8.1892 Plzeň (Plzeň-město)
+ 29.3.1969 Plzeň (Plzeň-město)
Akademický malíř, ilustrátor, grafik, pedagog a spisovatel
Na obrazech zachycoval často Přešticko (pobýval v Kucínech, rodišti své matky). Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Obrovského a Maxe Švabinského, který mu udělil druhou cenu na závěrečné školní výstavě. Vystavoval olejomalby, akvarely, pastely, grafiku a plakáty. Ve své tvorbě se věnoval malbě, kresbě, grafice, sochařství a ilustrátorství.
Roku 1915 byl ve válce raněn. Hrůzu války vyjádřil akvarelem s raněným vojákem a kvetoucím keřem v ilustraci ke knize Tři z milionů vydané v Plzni r. 1933. V letech 1926-1936 výtvarně vypravil asi 30 knih.
Byl členem mnoha skupin - Syndikát výtvarných umělců československých, Jednota umělců výtvarných v Praze, 1919 Spolek výtvarníků plzeňských, 1925 - Svaz českých výtvarných umělců, Západočeský kraj. Absolvoval řadu autorských i společných výstav. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách například Západočeská galerie v Plzni.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),
1990, Malá encyklopedie výtvarných umělců a architektů západních Čech (1945-1990),
1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),
1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,
1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998 (II. D - G).