Obraz - Od Brníkova. Signován datován a název díla vpravo dole - viz foto. Reprodukce obrazu od známého malíře Emila Filly.
Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 88 cm x 24 cm. Rám je dřevěný, místy má otluky - viz foto. Reprodukce na tvrdém papíře či kartonu. Celkový stav - viz foto.
Reprodukce je odhadem se 70tých let 20. století.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Filla Emil
* 4.4.1882 Chropyně (Kroměříž)
+ 7.10.1953 Praha
malíř, sochař, grafik, kurátor, ilustrátor, typograf, pedagog
Emil Filla se narodil do rodiny železničního úředníka, dětství prožil v Brně, kde také absolvoval obchodní školu a pracoval jako úředník pojišťovny. Od roku 1903 studoval v Praze Akademii výtvarných umění. Školu však opustil po třech letech kvůli konvenčním metodám a náplní výuky a spolu s několika svými spolužáky se rozhodl sám hledat novou cestu. V prvním období jeho tvorby jej výrazně ovlivnila především tvorba malíře Edvarda Muncha, který měl v roce 1905 v Praze výstavu. Stal se členem skupiny Osma, s níž vystavoval v letech 1907 a 1908. Z této doby pochází jeho expresionistické dílo (Čtenář Dostojevského, 1907; Hráči šachů, 1908; Červené eso, 1908). V roce 1909 vstoupil do Spolku výtvarných umělců Mánes, v němž byl nepřetržitě členem – s přestávkou působení ve Skupině výtvarných umělců (1911 – 1914) – až do své smrti.
V roce 1910 se v jeho tvorbě poprvé začínají objevovat prvky kubismu, nejprve jako kuboexpresionismus který byl mj. ovlivněn dílem raně barokního malíře el Greca, postupně se však v jeho díle stále silněji objevují i díla vysloveně kubistická, silně ovlivněná kubistickým dílem Pabla Picassa a Georgesa Braqua. V té době Filla maluje především zátiší. Zabývá se však také sochařskou tvorbou, figurální malbou a v zátiší se objevují i prvky koláže protože do svých zátiší vlepuje části novinového textu, etikety atd.
Emil Filla se věnoval mnohotvárné činnosti – byl především malíř a grafik. Působil však i jako sochař, sběratel, teoretik, redaktor, organizátor, diplomat. Jeho výrazná osobnost formovala směřování našeho kulturního dění už krátce před první světovou válkou a hlavně v období meziválečném.