Obraz - Podvečerní píseň. Autorem je malíř a grafik Jan Rafael Schuster. Signován vpravo dole - viz foto. Zezadu obrazu je autorský štítek kde je uveden autor, název díla, technika, rok atd. - vše viz foto.
Rozměr včetně rámu cca 81 cm x 65 cm, rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Kombinovaná technika zřejmě křídový pastel v kombinaci s olejem na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je z roku 1971.
Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění.
Dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně, navíc bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací a dominantou Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.
Schuster Jan Rafael
* 24.10.1888 Březnice
+ 28.1.1981 České Budějovice
malíř, grafik, pedagog
Již jako čtyřletý se s rodiči přestěhoval do Českých Budějovic. Zde také roku 1907 odmaturoval na české reálce a navštěvoval školu malování a kreslení při Městském muzeu. Před první světovou válkou působil jako výpomocný učitel na obecných školách v Úsilném a ve Zlivi, později jako odborný učitel na měšťanské škole v Lišově. Zúčastnil se též aktivně první světové války jak na bojištích v Haliči, tak v Itálii a Albánii. Po první světové válce ve dvacátých letech začal působit na 1. měšťanské škole chlapecké v Českých Budějovicích, kde se stal r. 1941 prozatímním ředitelem, později ředitelem.
Již od mládí jej přitahovala výtvarná tvorba, malování i kreslení. Postupně se vypracovával, až se mu podařilo roku 1929 poprvé vystavovat. Od r. 1934 byl členem Sdružení jihočeských výtvarníků, v němž se stal o dva roky později jednatelem. Není také náhodou, že byl členem „Klubu Za staré Budějovice".
Za svůj život namaloval odhadem kolem 3000 obrazů. Mezi nimi nad olejomalbou do určité míry převažovala technika olejového pastelu. I když jsou jeho díla realistická, autorův rukopis v kresbě i malbě byl uvolněný, místy až zkratkovitě abstrahovaný. V některých dílech dokázal zachytit světelné podmínky krajiny až s impresionistickou malebností a bezprostředností. Jednou z nejtypičtějších charakteristik Schusterovy tvorby bylo zachycování budějovických zákoutí, okolní krajiny a další motivy (například Blata, okolí Kleti, Lišovsko atd.). Pro nás je dnes velmi cenný fakt, že se autorovi podařilo zachytit některé již neexistující historické objekty, takže leckterá jeho díla mají i dokumentární hodnotu.
ZDROJ: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),
1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),
2001, Velký slovník osobností vědy a kultury příbramského regionu,
2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004 (XIV. Sh - Sr).