Obraz - Plzeňský dudák. Starší reprodukce obrazu od malíře Augustina Němejce.
Celkové rozměry cca 43 cm x 27 cm. Reprodukce na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.
Obraz je odhadem ze 70tých let 20. století.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Němejc Augustin
* 15.3.1861 Nepomuk (Plzeň-jih)
+ 16.8.1938 Plzeň (Plzeň-město)
etnograf, malíř, pedagog
Vyučil se jako hodinář, v letech 1883 – 1884 studoval malířství u profesora Františka Sequense na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve studiu pokračoval na Akademii v Mnichově. 1892 Paříž (Paris), (studijní pobyt na Hlávkovo stipendium). Na stipendijním pobytu v Paříži se seznámil s V. Hynaisem
Po svých studiích působil jako malíř a pedagog v Plzni. Zaměřil se především na téma života venkovského a městského lidu a stal se tak neodmyslitelnou součástí regionální kultury. Mnohá jeho malířská díla zobrazují krajinu Nepomucka i život městečka samého. Na svých obrazech zvěčnil dnes již zapomenutá a zaniklá zákoutí zdejší krajiny. V době jeho plzeňského pobytu rozšířil své umělecké pojetí na celou oblast Plzeňska, která oplývala tehdy nesmírným folkloristickým bohatstvím, především lidovými kroji. Stal se jedním z protagonistů sociálně-kritické malby ve vývoji českého novodobého umění. Zejména v jeho ranné tvorbě je patrný vliv Vojtěcha Hynaise, autora opony Národního divadla. A. Němejc vytvořil oponu pro nepomucké divadlo, oponu pro Divadlo J. K. Tyla v Plzni, lunety jubilejního sálu Západočeského muzea v Plzni a další. Jeho díla jsou v Městské galerii v Nepomuku.
Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách například - Galerie hlavního města Prahy, Praha, Západočeské muzeum, Plzeň, Západočeská galerie v Plzni, Městský úřad, Olomouc atd.