Obraz - Praha - Mikulášská třída - Kolorováno (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Pouze pár kusů je autorem ručně kolorováno. Číslován 5/10 (nízký náklad) vlevo dole - viz foto. Název díla uprostřed dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Ing. arch. Josef Vrana.
Mikulášská třída
Pařížská ulice, někdy též Pařížská třída, dříve se nazývala Mikulášská třída.
Ulice vznikla při asanaci Židovského města na přelomu 19. a 20. století, v nové trase bez ohledu na původní uliční síť s výjimkou úseku u náměstí, kde rozšířila tehdejší Maislovu ulici. Původně se nazývala Mikulášská třída dle kostela na rohu Staroměstského náměstí, od roku 1926[2] nese svůj název po Paříži, připomínajíc pařížské bulváry. V původních plánech se však měla stát součástí třídy jdoucí od Národního muzea přes Václavské náměstí, procházející přes Staré Město, Staroměstské náměstí, dnešní Josefov, Letnou až po budovu valného shromáždění, která měla kopírovat pařížskou Avenue des Champs-Élysées. Plán se však neuskutečnil pro nedostatek finančních prostředků a odpor obyvatel Starého Města.
Rozměry včetně rámu cca 42 cm x 33 cm. Kombinovaná technika - autorský tisk - ručně kolorováno. Adjustováno do nového rámu. Celkový stav - viz foto.
Obraz je z let 2000 - současnost.
Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Ing. arch. Josef Vrana
narozen 17.9.1939 v Praze
architekt, malíř, grafik
Člen skupin - Český fond výtvarných umění (ČFVU), Asociace interiérových architektů České republiky (AIA ČR) atd.
Studium - 1962 Fakulta architektury a pozemního stavitelství na ČVUT Praha - Cubr František, 1962 - 1966 atelier Ing. arch. Filsaka, 1966 - 1969 atelier arch. Siegla, 1969 - 1991 hlavní architekt atelieru Sigma, od r. 1991 vede vlastní atrelier. Pracovní pobyty Belgie, Amerika, Kanada, účast na autorských dozorech po celém světě.
Zabývá se malbou a grafikou, vytváří obrazy především s motivy Prahy, ale například i abstraktní. Pojilo ho přátelství z řadou známých českých malířů například Josef Liesler ( 1912 - 2005 ), Mikuláš Medek ( 1926 - 1974 ) a další. Absolvoval řadu výstav, například několikrát v Praze, Plzeň atd., také v zahraničí například Paříž atd. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých sbírkách, ale i v zahrančí například v Belgii atd.
Výběr z hlavních realizovaných či projektovaných prací: Prague Marriot Hotel - návrh rekonstrukce secesní brasserie, Obchodní pasáž Jiřího Grossmana, Praha - projekt a realizace, Zastupitelský úřad a rezidence , Santiago de Chile - rekonstrukce, dostavba konsulární části, Cestovní kanceláře ČSA v Amsterodamu, Kabulu, Bruselu, Paříži a další, Rekonstrukce hradů a zámků, zámecké interiery a stálé expozice - Orlík, Žírovnice, Chudobín, Sokolov, Blatná atd. EXPO 86 Vancouver - návrh expotice pavilonu Československé republiky, Expozice českých firem na mezinárodních výstavách - Ženeva, Lausanne, Curych, Brusel, Chartún, Paříž, Damašek, Frankfurt, Berlín, Londýn. Obchodní a reprezentační prostory pasáže Jiřího Grossmana, Praha atd. atd.
VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1993, Kdo je kdo v architektuře a příbuzných oborech v České republice 1993,
2000, Kdo je kdo (Architektura),
2000, Bruthansová Tereza , Fišer Jan , Koudelková Dagmar , Žižková Lenka , Český interiér a nábytkový design 1989 - 1999 / Czech Interior and Furniture Design 1989 - 1999, Prostor - architektura, interiér, design, Praha,
2009, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2009 (XX. Vil - Vz).