PRAHA ČERTOVKA - REITER GUSTAV

PRAHA ČERTOVKA - REITER GUSTAV

 

5990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Reiter Gustav
( 1895 - ? )

 

 

OBRAZ - PRAHA - ČERTOVKA (PRAGENSIA). SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ GUSTAV REITER. KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S OSOBITÝM STYLEM.

 


Reiter Gustav (1895 - ?)


Malíř, krajinář. Jeho tvorba vychází z mařákovské krajinářské školy. Velmi oblíbený autor první poloviny 20. století. Jeho obrazy byly často reprodukovány na pohlednicích, v časopisech (např. „Zlatá Praha“) a v novinách. Byl majitelem ryteckého závodu v Praze na Malé straně.

 


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU 47 CM X 33 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KVAŠ, TEMPERA ČI VODOVÉ BARVY NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1921.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.

 


POKUD CHCETE KVALITU BUDETE SPOKOJENI. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM ZŘEJMĚ STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. 

 

 

 

ČERTOVKA

 

Název Čertovka se začal mezi lidmi proslýchat až kolem roku 1892. Podle jedné z pověstí, podle které údajně mohl název Čertovka vzniknout, chodívala v minulosti do těchto míst prát prádlo jedna velmi provokativní a problémová žena. Ta prý jednou při praní halekala na nedalekou skupinku mladíků. Chlapci ji označili jako čertovskou bábu, a následně na její dům namalovali sedm čertů, což ženu úplně rozčílilo. Kvůli jejímu chování bylo místo, kam žena chodívala s prádlem, označováno jako Čertovka. Postupem času se název nakonec rozšířil na celý kanál.

 


Staré mlýny na Čertovce Ostrov Kampa - Čertovka - Velkopřevorský mlýn


Pokud se lidé v minulosti chtěli přes Čertovku dostat, museli se buď přebrodit, anebo vyzkoušet své skokanské umění. Později však byly pro přesun z jednoho břeh na druhý vybudovány lávky či mostky. Jak jste se již dozvěděli, stálo na Čertovce původně devět starých mlýnů. Bohužel se z nich do dnešních dní zachovaly pouze tři. První z nich se nazývá Mlýn Huť. Nalezneme jej na čísle popisném 449. Unikátní je především tým, že se doposud dochovalo jeho mlýnské kolo. V současné době je v areálu pro návštěvníky zřízena mlýnská kavárna. Dodnes se zde zachovalo stavidlo, kterým se dal průtok vody na mlýnské kolo regulovat. Druhým dochovaným mlýnem je Zlomkovský mlýn, který je někdy také označován jako Wedlingerovský. Třetí mlýn se nazývá Velkopřevorský, který patří k nejnavštěvovanějším a k turisty nejoblíbenějším místům Čertovky. Zajímavostí je, že sloužil svému účelu až do roku 1936 a doposud je jeho mlýnské kolo plně funkční.

 

Od vzniku Čertovky ke vzniku Kampy


Pokud se společně vydáme po stopách Čertovky, je nutné se přesunout až na její samotný začátek, a to k mostu Legií, ležícího nedaleko na řece Vltavě. Odtud náhon začínal a táhl se více než sedm set metrů. Díky tomu, že náhon procházel kolem mlýnských budov, došlo k pomyslnému oddělení části pevniny, čímž vznikl romantický říční ostrůvek zvaný Kampa neboli pražské Benátky. V minulosti nesl náhon množství označení. Po jeho vybudování se mu přezdívalo Strouha, poté se název měnil podle jeho majitelů, například Venclíkovská či Rožmberská strouha.

Jméno autora: Reiter Gustav ( 1895 - ? )
Typ: Pragensia, Praha
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení