OBRAZ - HRADEC KRÁLOVÉ - MUZEUM VÝCHODNÍCH ČECH, KATEDRÁLA SV. DUCHA A BÍLÁ VĚŽ. AUTOREM JE MALÍŘ HROCH. TENTO AKVAREL NENÍ SIGNOVANÝ, OD MALÍŘE HROCHA MÁM V PRODEJI VÍCE AKVARELŮ, VŠECHNY MAJÍ PODOBNÁ TÉMATA A ZPRACOVÁNÍ.
NEVÍM PŘESNĚ O JAKÉHO HROCHA SE JEDNÁ, DOBRÝCH MALÍŘŮ S TÍMTO JMÉNEM BYLO A JE HNED NĚKOLIK. KAŽDOPÁDNĚ JE NA PRVNÍ POHLED VIDĚT, ŽE SE JEDNÁ O VELMI KVALITNÍ A ZAJÍMAVÉ DÍLO S OSOBITÝM STYLEM ZPRACOVÁNÍ.
AKVAREL NA PAPÍŘE - PAPÍR JE U KRAJŮ MÍSTY PROMÁČKLÝ - VIZ FOTO 6 A 7. OBRAZ JE ZASKLENÝ, ROZMĚRY RÁMU CCA 53 CM X 41 CM, RÁM JE ÚZKÝ, KRÁSNĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1960-75.
BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.
Hradec Králové - Muzeum východních čech
Budova ve městě vznikala v letech 1908-1912 podle návrhu významného českého architekta Jana Kotěry. Na výzdobě se podíleli i další čeští umělci - sochař Vojtěch Sucharda, malíři Jan Preisler, František Kysela nebo Josef Novák. Ročně se zde pořádá 10 -15 tematických výstav, ve stálé expozici se mimo jiné nacházejí tři interaktivní modely podoby města v období středověku, vojenské pevnosti a v současnosti.
Stavba budovy, která byla určena pro obě městská muzea, byla dokončena ještě před vypuknutím první světové války, v jejímž průběhu však byla činnost velmi omezena na několik výstavních akcí. Největší rozkvět muzea, jeho sbírek i odborné a publikační činnosti je spojen s osobou městského tajemníka Ludvíka Domečky, který spravoval sbírky v letech 1895 až 1937.
Budova byla od začátku projektována jako muzejní a je jedinou Národní kulturní památkou ve městě. Arch. Jan Kotěra navrhl i její interiéry včetně nábytku a dalšího vybavení. Bronzová socha chlapce, kterou drží alegorické ztvárnění Průmyslu na fasádě (druhá představuje Historii), symbolizuje město Hradec Králové.
Hradec Králové - Katedrála sv. Ducha
Katedrální kostel sv. Ducha stojí na náměstí v Hradci Králové již od roku 1307, kdy ho dala založit královna Eliška Rejčka. Ačkoliv se hned zkraje nevyhnul katastrofě v podobě požáru, byl opraven a v roce 1360 byla dotvořena jeho dnešní silueta s dvěma mohutnými věžemi. Za třicetileté války byl kostel vypleněn Švédy, v roce 1664 jej papež Alexandr VII. povýšil na katedrálu v souvislosti se založením královéhradeckého biskupství. Koncem 18. století byly provedeny poměrně necitlivé zásahy v barokním stylu, ovšem snahu vrátit kostelu původní podobu přinesla přestavba z let 1864-1874, kterou vedl architekt F. Schmoranz. Dnes tak můžete na vlastní oči spatřit cihlovou katedrálu s 50 m dlouhým, 25 m širokým a přes 20 m vysokým trojlodím, na něž navazuje dlouhý, pětiboce uzavřený presbytář. Z vybavení interiéru je nejvzácnější cínová křtitelnice z roku 1406, kořist husitských vojsk získaná z podlažického kláštera, dále pseudogotický pískovcový oltář v jižní lodi s pozdně gotickými malbami nebo obraz sv. Antonína od Petra Brandla z roku 1730. Dvě mohutné kostelní věže nesou několik zvonů, z nichž největší a nejstarší jsou Orel (1496) a Žebrák (1538).
Hradec Králové - Bílá věž
Bílá věž je nejvýraznější dominanta města. Renesanční zvonice je 71,5 m vysoká, byla dokončena v roce 1585 a sloužila městu jako strážní a požární věž. Pojmenování Bílá věž je odvozeno od použitého stavebního kamene, který má světlou barvu.
Z ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. V Bílé věži je umístěn třetí největší a nejtěžší zvon v České republice, který váží 10 tun a měří 2 metry. Při významných dnech se na něj stále zvoní.