ŽULOVÁ - JESENÍK - KUČERA MIROSLAV

ŽULOVÁ - JESENÍK - KUČERA MIROSLAV

 

29990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 4. 2025

Jméno autora: Kučera Miroslav
( 10.6.1910 -

Obraz - Žulová - Jeseník. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Miroslav Kučera. Pastózní olej galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika, rozměr atd - vše viz foto.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 96 cm x 86 cm. Rám je zdobený, mohutný, místy má otluky - viz foto. Pastózní olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1940-60.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Miroslav Kučera

 

* 10. 6. 1910, Praha

 

malíř, grafik

 

Studoval na ČVUT. Soukromě studoval užitou grafiku. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice a ilustracím, ale i malbě. Od roku 1938 se převážně věnoval velkým figurálním kompozicím.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K), Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

2001 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2001 (VI. Kon – Ky), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

Hrad a kostel Žulová

 

Žulová (do 5. února 1948 Frýdberk, německy Friedberg) je město na západě Českého Slezska, v severozápadní části okresu Jeseník. Jedná se o opravdovou raritu - zbytky středověkého hradu spojené s lodí kostela z počátku 19. století. Původní hrad v Žulové zvaný Frýdberk postavili příslušníci rodu Wüstehube, nechvalně známého ve velké části tehdejšího Slezska pro svou loupeživost a krutost. Javornický kraj během staletí neustále sužovalo jedno válečné tažení za druhým a boje se nemohly vyhnout ani Frýdberku. Tak dlouho byl hrad ničený a znova opravovaný, až jej v roce 1639 definitivně po podpálení a vyhození do vzduchu rozbořili švédští vojáci.

 

K jeho opětovnému vybudování už pak nikdy nedošlo, až na počátku 19. století byly zbytky zdí stržené a torzo věže, zvané bergfrit, se stalo součástí nového kostela svatého Josefa. Podobnými, i když do dnešního dne nepříliš dochovanými pamětníky dějin severozápadního cípu jesenických hor, jsou nedaleké hradní zříceniny Rychleby, Kaltenštejn nebo Edelštejn.

 

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení