Obraz - Stromy v Krkonoších se Sněžkou v dáli. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Kincl.
Rozměry včetně rámu cca 57 cm x 47 cm. Rám je mohutný, krásně zdobený, místy má otluky. Olej na malířské lepence. Celkový stav - viz foto.
Obraz byl namalován v letech 1950-70.
Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.
Sněžka
Sněžka je se svými 1603,3 m n. m. nejvyšší horou Hraničního (Slezského) hřebenu Krkonoš.
Je to významná dominanta východní části Krkonoš. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice, nejvyšší bod se nachází na polské straně hranice, několik metrů západně od kaple sv. Vavřince.
Vrcholek hory je skalnatý a má rozlohu okolo 120 000 m².
Georgius Agricola v roce 1546 označil horu názvem Risenberg. V roce 1871 je poprvé zaznamenáno množné číslo Riesengebirge (Obří hory) jako dosud užívaný německý název pro celé pohoří. Původní německý název dosud zanechal dozvuky v dnešních názvech Obří důl a Obří hřeben. Přibík Pulkava již v roce 1380 pro celé Krkonoše použil název Sněžné hory.
Název Sněžka pochází z 19. století, je odvozen od pojmenování Sněžná – jako „sněhem pokrytá". První český název byl Pahrbek Sněžný, pak Sněžovka, od roku 1823 pak definitivně Sněžka. Narazit lze ale i na názvy Sněhovka či doslovný překlad z němčiny Sněhkopa.
Lanová dráha na vrchol Sněžky funguje již od roku 1949. Původní lanovka měla podobu dvojsedačky, kde cestující seděli bokem ke svahu.
Krkonoše
se rozkládají v severovýchodních Čechách na hranici mezi Českou republikou a Polskem. Česká část Krkonoš je rozlehlejší a členitější oproti polské. Pro své mimořádné přírodní bohatství bylo území Krkonoš vyhlášeno národním parkem. Díky svým krásám a sněhovým podmínkám se Krkonoše staly jedním z nejvyhledávanějších míst rekreace v České republice.