Obraz - Z tajností Žižkovského podsvětí. Autorem je malíř a grafik Vlastimil Rada. Zezadu obrazu je přípis autorství od sběratele. Zřejmě původní návrh či studie Vlastimila Rady pro obal knihy "Z tajností žižkovského podsvětí" gangsterská detektivka: třetí díl Bohatýrské trilogie - Vlastimil Rada a Jaroslav Žák; kterou ilustroval Vlastimil Rada (Humoristický román, detektivka odehrávající se v dávných dobách v drsném Žižkově).
Rozměry včetně rámu cca 47 cm x 37 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Pravděpodobně tempera na papíře. Celkový stav - viz foto.
Obraz je přibližně z let 1930-50.
Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.
Vlastimil Rada
* 5. 4. 1895, České Budějovice
† 22. 12. 1962, Praha
pedagog, spisovatel, malíř, ilustrátor, grafik
V letech 1912–1919 studoval malbu na AVU v Praze u profesorů Maxe Švabinského, Jana Preislera a sochařství u Jana Štursy. V roce 1913 se zúčastnil studijní cesty mladých akademiků do Francie. Na této cestě se poprvé blíže poznal s Václavem Rabasem.
Od roku 1913 byl členem Výtvarného odboru Umělecké besedy a patřil mezi hlavní představitele jejího reformního venkovského křídla kolem tzv. Jarešovy skupiny. V letech 1918–1920 se stává krátce členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Od roku 1920 již pravidelně vystavuje pouze s Uměleckou besedou. V roce 1921 píše do časopisu Život článek "Cestou pravdy", kde formuluje základní teoretická východiska umělecké tvorby. V letech 1920–1925 žil v Železném Brodě, kde našel svůj umělecký výraz spojující národní tradici s moderními výrazovými prostředky. Od roku 1926 se natrvalo usadil v Praze.
Ve třicátých letech pravidelně vystavoval v zahraničí, opakovaně na Bienále v Benátkách, ve vídeňském Kunstlerhausu, na Mezinárodní výstavě v Carnegie Institutu v Pittsburghu, na výstavě Umění a techniky v Paříži, dále úspěšně na Mezinárodní výstavě současného umění v Bruselu (čestná cena), reprezentoval československé umění v Moskvě a získal zlatou medaili na Mezinárodní výstavě grafického umění ve Florencii. Od roku 1937 se stal dopisujícím členem spolku Wiener Sezession. V roce 1942 byl zvolen předsedou Výtvarného odboru Umělecké besedy. Roku 1946 se stal řádným profesorem na AVU v Praze. V roce 1954 byl jmenován laureátem státní ceny a v r. 1958 národním umělcem.
Společně s V. Rabasem, V. Sedláčkem a J. Kojanem je hlavním představitelem moderní národní tradice v české krajinomalbě v období mezi I. a II. světovou válkou. Stálou expozici má v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě.
Zastoupení ve veřejných sbírkách:
Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy, Moravská galerie v Brně, Galerie Středočeského kraje, Oblastní galerie v Liberci, Západočeská galerie v Plzni, Východočeská galerie v Pardubicích, Galerie umění Karlovy Vary atd.