Obraz - Jazz band. Starší reprodukce motivu z roku 2006 od malířky Ivy Hüttnerové. Signován a datován vlevo dole - viz foto.
Rozměry včetně rámu cca 42 cm x 32 cm. Rám je úzký, dřevěný, místy má otluky - viz foto. Reprodukce na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto. Celkový stav - viz foto.
Bude perfektní dekorací každého prostoru.
Hüttnerová Iva
* 17.12.1948 Praha
malířka, kostýmní výtvarnice, herečka
Vystudovala DAMU - obor herectví u prof. O. Sklenčky. Malovat začala v prvním angažmá v Karlových Varech, kde měla r. 1974 i první výstavu. Hrála v Divadle Na Okraji, Pod Palmovkou, Divadle Josefa Dvořáka, Na Fidlovačce. Navrhovala kostýmy, jevištní dekorace a plakáty pro různá divadla a televizní pořady.
Dodnes realizovala na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích např. v Japonsku, Francii a Švédsku.
Vydala 5 autorských knih - Obrázky z lásky, Domácí Štěstí, Jak Upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel, Za domácím štěstím a monografii Iva Hüttnerová. Ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. Pravidelně vydává oblíbené nástěnné kalendáře. Šest let moderovala a autorsky vytvářela pořad Domácí Štěstí v České televizi a několik roků pořad Barvy života speciál. V posledních letech hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě v TV Nova. Má ráda "staré dobré časy" a je sběratelkou starých předmětů z domácnosti, zejména textilií. Její největší zálibou je ale zahrada.
ZDROJ: stránky autorky
Dílo Ivy Hüttnerové je zastoupeno v mnoha sbírkách například v Musée d´art naif de l´Ikle de France, Vicq, či v Hamburku atd.
O svých obrázcích říká sama autorka toto: „Hodně mých obrázků je z časů dávno minulých, kdy jezdilo jen pár aut, dámy nosily klobouk i do mlékárny, cídily rodinné stříbro a větraly pruhované duchny... A jejich jediným cílem bylo učinit manžela šťastným. Asi bych takhle žít nechtěla a neuměla, ale zdá se mi, že tenkrát čas utíkal pomaleji. Pánové byli galantnější, dámy elegantnější a lidé slušnější. Kousek téhle poklidné atmosféry mi uvízl v duši z dětství u babičky. Možná proto se do téhle doby tak ráda vracím ve svých obrázcích."
VÝTVARNICE V DOKUMENTECH:
1983, Jevištní a kostýmní výtvarníci českých divadel 83, Divadelní ústav, Praha,
1986, Matyášová Eva , Naivní malířství, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,
1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (III. H).