ZÁTIŠÍ S OVOCEM A ČÍŠÍ NA VÍNO - RIEDL JAROSLAV

ZÁTIŠÍ S OVOCEM A ČÍŠÍ NA VÍNO - RIEDL JAROSLAV

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Signován

Obraz - Zátiší s ovocem a číší na víno. Autorem je akademický malíř Jaroslav Riedl. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že Jaroslav Riedl si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo.

 

Rozměry včetně rámu cca 96 cm x 76 cm. Rám je mohutný, bohatě zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Barva na plátně je stářím místy vydřená - viditelné na fotce č. 3 u podpisu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1941.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Jaroslav Riedl

 

* 2. 1. 1893 Praha

 

† 1945, koncentrační tábor

 

malíř

 

Narodil se na Královských Vinohradech v rodině sochaře Antonína Riedla. V roce 1909 nastoupil ke studiu na pražské Akademii výtvarných umění u prof. Vlaho Bukovace. Po čase však přestoupil k prof. Janu Preislerovi, kde také v roce 1914 studium ukončil. Ve stejném roce v důsledku mobilizace odešel do války a byl poslán na ruskou frontu. V roce 1915 se dostal do ruského zajetí a v následujícím roce vstoupil do československých legií.

 

V letech 1920–1922 vystavoval svá díla na členských výstavách Umělecké besedy v Praze a v letech 1923–1927 vystavoval společně se Sdružením severočeských výtvarných umělců. Roku 1933 se aktivně zapojil do skupiny Klín, která sdružovala různé malíře, například Emanuela Frintu, J. Herbsta, J. Kodla, Pravoslava Kotíka a dalších. V roce 1926 začal Jaroslav Riedl malovat pro Památník osvobození cyklus dvanácti olejomaleb pod názvem Československý voják v zahraničí. Pro Vojenskou akademii v Hranicích namaloval portrét prezidenta T. G. Masaryka na koni v životní velikosti. V roce 1934 realizoval karton Mikoláše Alše Zmrtvýchvstání Páně (1898) v průčelí kaple Kalvárie v Praze na Petříně.

 

Na konci druhé světové války byl začátkem února 1945 za odbojovou činnost zatčen a uvězněn v koncentračních táborech. Zahynul při pochodu smrti v květnu roku 1945, není však známo kdy a kde zemřel. Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno.

 

Jaroslav Riedl byl aktivním členem Umělecké besedy v Praze a Sdružení severočeských výtvarných umělců, jehož byl v roce 1927 i předsedou.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1936 Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic), 2.ročník, Českolipská knih a kamenotiskárna Česká Lípa,

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

1995 Signatury českých a slovenských výtvarných umělců, Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

1999 Výtvarné Ústí (Kronika výtvarného života v Ústí nad Labem ve 20. století 1918-1998), Město Ústí nad Labem,

2009 Krásná jizba (Výstavní činnost v letech 1929-1936), Uměleckoprůmyslové museum Praha.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení